Rodzaje znieczuleń stomatologicznych
Wizyta w klinice stomatologicznej często kojarzy się ze stresem. Obawiamy się, że spotkaniu ze stomatologiem będzie towarzyszył ból, nawet jeśli czeka nas wyłącznie wizyta kontrolna. Nie ma się czego bać. Istnieje wiele rodzajów znieczuleń stomatologicznych, dzięki którym nawet leczenie kanałowe nie będzie straszne.
Jak działa znieczulenie stomatologiczne?
Znieczulenie dentystyczne polega na czasowym blokowaniu kanału sodowego, który znajduje się w komórkach nerwowych i odpowiada za przekazywanie informacji o bólu bezpośrednio do mózgu. Zwykle po upływie dwóch godzin włókna nerwowe wracają do pierwotnego stan. Zdarza się, że ten czas bywa za krótki, wówczas stomatolog może podać kolejną, bezpieczną dla pacjenta dawkę. Istnieje kilka rodzajów znieczuleń. Sposób aplikacji oraz poziom działania różnią się od siebie.
Rodzaje znieczuleń
W naszym Gabinecie Stomatologicznym w Tychach rodzaj znieczulenia wybieramy z należytą starannością, biorąc pod uwagę rodzaj zabiegu i poziom bólu, który może mu towarzyszyć. Wśród rodzajów znieczuleń możemy znaleźć:
- znieczulenie powierzchniowe i nasiękowe (polega na nasmarowaniu miejsca wkłucia na błonie śluzowej żelem znieczulającym, używane jest najczęściej podczas leczenia próchnicy),
- znieczulenie dowięzadłowe i śródwięzadłowe (podawane do okostnej zęba przy pomocy strzykawki i ultra cienkiej igły),
- znieczulenie przewodowe (stosowane najczęściej podczas leczenia lub zabiegu chirurgicznego w żuchwie).
Odwiedzając naszą Klinikę Dentystyczną w Tychach, nie musicie się Państwo obawiać. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia zadbamy o Wasze uzębienie z należytą starannością i profesjonalizmem. Stosujemy wiele metod znieczulenia, dzięki czemu nawet najmłodsi pacjenci nie muszą się obawiać leczenia. Dobieramy je do rodzaju i natężenia bólu, który mógłby towarzyszyć podczas wykonywanego zabiegu, a także jesteśmy empatyczni, jeśli chodzi o strach, który może towarzyszyć wizycie u stomatologa, nie tylko u najmłodszych.